Cinsel terapilere ve vajinismus tedavilerine başlama noktasında kurum seçerken dikkate alınması gereken en önemli unsur güvendir. Vajinismus tedavileri ile ilgili merkez araştırırken yeterli güvenin oluşmasında da internet aramaları yol gösterici bir araçtır. Özellikle de internet siteleri, başarı mektupları, forumlar ve Facebook – Twitter gibi sosyal medya araçları; hastaların tedavi için en uygun merkezi bulmalarına son derece yararlı referanslar olmaktadır.

Mesleğinde uzman olmayan insanların yer aldığı ve tedavi etme etkisi kanıtlanmamış olan yöntemlerin uygulandığı klinikler, tedavilerde başarısız olarak hastalarının daha büyük yıkımlar yaşamalarına ve umutsuzluğa kapılmalarına sebebiyet verir. Bu noktada, kurumun yetkinliği önemli bir konudur.

17 yılı aşkın süredir cinsel sorunları tedavi etme konusunda büyük başarılar yakalayan ve 8000’den fazla vajinismus hastasını özgürleştiren kurumumuz, vajinismus tedavisinde mutlu sona ulaştıran etkili pek çok yöntemi uygulamaktadır.

Tarafımızca Uygulanan Vajinismus Tedavilerine Dair Detaylar:

 • Hastalar, genelde her gün üst üste tedavilere alınmaktadırlar. Ortalama tedavi süresi 3 gündür. İleri durumdaki (ağır) vajinismus hastalarında tedaviler 4-5 güne kadar uzayabilir.
 • Günlük olarak tedavi süresi (klinikte kalış) ortalama 1.5-2 saattir.
 • Tedavilerde bilişsel – davranışsal cinsel terapi yöntemleri uygulanır.
 • Hastalara verilen tedavi yöntemlerimiz arasında parmak egzersizleri YOKTUR.
 • Davranışsal terapi kapsamında uygulatılan egzersizler ağrısız ve acısızdır.
 • Davranışsal cinsel terapilerin bir özelliği de, ‘bir öğrencinin deney yaparak öğrenmesi’ gibi kalıcı sonuçlar yaratmasıdır.
 • Davranışsal terapiler konusunda hastalarımıza eğitimli kadın asistanlarımız destek vermektedir.
 • Vajinismus tedavileri için eş katılımı zorunlu değildir. Dileyen eşler, tedavi sırasında eşlerinin yanlarında olabilirler.
 • Ankara dışından gelecek olan hastalarımızda, zaman kaybı yaşanmaması için aynı gün içerisinde tedaviye başlanmaktadır.
 • Adetli dönemlerde tedaviler yapılamadığından ötürü, tedavi için gelmeyi planladığınız süreçte adet görecekseniz, bu durumu bize önceden bildirmeniz uygun olacaktır. Önereceğimiz ilaç tedavisi ile adetiniz risksiz şekilde ileriye atılabilir.
 • Tedaviye gelmeden önce bir doktor tarafından antidepresana başlanmışsa bu ilacı kesmemenizi öneririz.
 • Vajinal enfeksiyonlar, adet düzensizlikleri, kısırlık problemleri gibi yaşadığınız farklı jinekolojik rahatsızlıklarınız da varsa, bu jinekolojik sorunların tedavileri konusunda bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Vajinismus Tedavinizi Ertelemeyin

Siz de dünyadaki pek çok kadın gibi vajinismus sorunu ile karşı karşıyaysanız, bu konuda profesyonel destek almanızı öneririz. Unutmayın; vajinismus profesyonel yardım almadan çözülemeyen bir cinsel işlev sorundur.

Valikonağı Caddesi, No:52/7 Nişantaşı, İstanbul

Kavaklıdere Mh. Tunus Cd.

Kavaklıdere Mh. Tunus Cd.

No:48/11 Çankaya, Ankara

Mail Adresi

Mail Adresi

suleyman@eserdag.com

Ücretsiz Danışma

Ücretsiz Danışma

Formu Doldur