Vajinismus Hastaları İçin Çözüm Önerileri

Vajinismus, cinsel ilişki esnasında kadının acı duyması veya acı olacak hissiyle kendini kasarak ilişkiye izin vermemesi durumudur. Vajinismus, her ne kadar başta yalnızca kadının sorunuymuş gibi görünse de zaman içinde eşleri de etkileyerek daha büyük problemlere neden olabilmektedir. Bu açıdan problem fark edilir edilmez çözüm arayışı içine girmek ve bu sorundan bir an önce kurtulmak gerekmektedir. Biz de bu yazımızda vajinismus hastalarına yol göstermek ve onların bu problemden bir an önce kurtulmalarını sağlamak adına farklı önerilerde bulunduk.

İşte vajinismus hastaları için çözüm önerileri:

Sorununuzu Ertelemeyin

Vajinismus hastaları için çözüm önerilerimizden ilki ve en önemlisi ‘sorunun farkına varır varmaz’ bu sorunun büyümesine izin vermeden ve sorunu asla ertelemeden çözüm arayışı içine girilmesidir. Unutulmamalıdır ki; vajinismus bir tür erteleme hastalığıdır ve çözüm ertelendikçe çığ gibi büyümeye devam edecektir.
Vajinismusu yaşayan ve problemlerinin ne olduğunu fark eden çiftlerden bir kısmı anında çözüm arayışı içine girerken, bu sorunu yaşayan çiftlerin büyük bir kısmı ise maalesef problemi görmezden gelerek veya önemsemeyerek erteleme yolunu seçmektedir. Bu ertelemeler sorunun zamanla büyümesine ve içinden çıkılamaz bir hale gelmesine sebep olmaktadır.

Jinekolojik Değerlendirmeden Geçin

Cinsel ilişkiye girememe veya ilişki sırasında sorun yaşama gibi durumlarda ilk gideceğiniz adres, cinsel terapiler konusunda deneyimli bir jinekolog olmalıdır. Hem vajinismus tanısının konulması hem de kaynağının saptanmasında jinekolojik değerlendirme önemlidir.
Vajinismus sorunu için çözüm arayışına girmeden önce problemin kaynağının belirlenmesi son derece önemlidir. Bu durumda hastalar, problemin kaynağının belirlenmesi için öncelikle jinekolojik bir değerlendirmeden geçmelidir. Basit bir jinekolojik değerlendirme sonrasında problemin kaynağı net olarak görülecek ve uygulanacak tedavi yöntemi belirlenecektir.

Cinsel Terapi Uzmanınızı ve Tedavi Merkezinizi İyi Seçin

Tüm sağlık problemlerinde olduğu gibi vajinismusun çözümünde de kendini bu alanda geliştirmiş uzman ve deneyimli kişileri tercih etmek son derece önemlidir. Unutulmamalıdır ki; vajinismus profesyonel tedavi merkezlerinde uygulanan doğru tedavi yöntemleriyle %100 oranında başarıyla sonuçlanabilen bir problemdir. Bu yüzden vajinismus hastaları, tedaviye başlamadan önce doğru merkez seçimi için iyi bir araştırma yapmalı ve bu konuda son derece titiz davranmalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Valikonağı Caddesi, No:52/7 Nişantaşı, İstanbul

Kavaklıdere Mh. Tunus Cd.

Kavaklıdere Mh. Tunus Cd.

No:48/11 Çankaya, Ankara

Mail Adresi

Mail Adresi

suleyman@eserdag.com

Ücretsiz Danışma

Ücretsiz Danışma

Formu Doldur