Vajinismus Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Vajinismus hastalarının hemen hepsinde ilişki sırasında meydana gelen güçlü ağrı ve bunun neticesinde gelişen bir ağrı kaygısı vardır. Bu kaygı sadece cinsel ilişkiye girme sırasında kendini göstermez. Vajinismus hastaları tedavi olmayı düşündükleri süre boyunca da tedavi sırasında benzer bir ağrı yaşayacaklarını düşünürler ve bu konuyu iyi bir şekilde araştırmadan tedavi fikrinden uzaklaşırlar.

Biz de vajinismus tedavisine sıcak bakan ama yaşayacağını düşündüğü ağrı yüzünden vazgeçen hastalara bir nebze olsun yardımcı olmak ve sık karşılaştığımız “Vajinismus tedavisi ağrılı mıdır? Tedavi sırasında büyük bir ağrı duyacak mıyım?” gibi sorulara cevap vermek için bu yazıyı hazırladık.

Günümüzde Vajinismus Tedavileri Oldukça Kolaydır

Vajinismus tedavisi alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından, modern ve bilimsel yöntemlerle uygulandığı takdirde son derece kolay, ağrısız ve her hastanın rahatlıkla uygulayabileceği metotları içermektedir. Hastalar ne tedavi sırasında, ne de kasılmaların tamamı geçtikten sonraki evrede gerçekleştirilen cinsel ilişki anında ağrı ve acıyla asla karşılaşmazlar.

Günümüzde kullanılan modern ve ideal vajinismus terapi tekniklerinin (hasta dostu tedaviler) ortak özellikleri şunlardır:

• Kısa sürede başarıya ulaşmayı sağlar.
• Ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilir.
• Kısa sürede başarıya ulaşmayı mümkün kılar.
• Her hastanın rahat ve kolay bir şekilde uygulayabileceği egzersizleri barındırır.
• Kalıcı düzelme sağlayan tedavi yöntemleri oldukları için hastalığın tekrarlaması mümkün değildir.

Vajinismus hastalığının tedavisinde büyük aşama kaydeden ve araştırmalarına hız kesmeden devam eden kurumumuzda uygulanan tedavilerde, belirli vajinismus egzersizleri uygulanır ve hastaya ev ödevleri verilir. Bu egzersizler ve ev ödevleri içerisinde güvenilirliği konusunda sorun yaşanan parmak egzersizleri yer almamaktadır. Hastalarımız tarafından merak edilen bir diğer konu olan tedavi süresi ise, ortalama 3 gündür ama ileri düzeydeki hastalarda bu süre 4-5 güne kadar çıkabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Valikonağı Caddesi, No:52/7 Nişantaşı, İstanbul

Kavaklıdere Mh. Tunus Cd.

Kavaklıdere Mh. Tunus Cd.

No:48/11 Çankaya, Ankara

Mail Adresi

Mail Adresi

suleyman@eserdag.com

Ücretsiz Danışma

Ücretsiz Danışma

Formu Doldur