Vajinismus Tedavisi İçin Çareler

Bir bilinçdışı problem olan ve kaygı, cinsel mit, yanlış bilgi gibi unsurlar yüzünden ortaya çıkan vajinismus, bilinçaltına yönelik bilişsel tedaviler neticesinde üstesinden gelinebilecek bir cinsel problemdir. Yaşam kalitesini düşüren ve önlem alınmadığı takdirde büyüyerek bir çığ haline gelen vajinismus; sadece ve sadece uzmanlar tarafından tedavi edilebilecek bir cinsel problemdir.

ajinismus tedavisinde; mucize içeren bir hap, iğne, ilaç, krem, serum, jel, şurup ve iksir yoktur. Kesinliği kanıtlanmış tedavi yöntemleri uygulanarak sorun kolayca ortadan kaldırılabilir.

Tek Seansta Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisi uyguladığını ifade eden bazı merkezlerdeki ‘Tek seansta tedavi, 15 dakikada hastalığın üstesinden gelme, hipnoz ile bir seansta çözüm önerileri’ çiftlere çare değil, aslında tam tersi çözümsüzlük sunar. Bu tip tedaviler cinsel sorunu çözmekten çok sorunun büyümesine neden olur ve çiftlerin cinsel hayatlarında daha ciddi problemler yaşamalarına sebebiyet verir.

Vajinismusta çözüm için en önemli unsur; hastanın buna karar vermesi ve bu konuda bir girişimde bulunmasıdır. Yani mucize yalnızca kişinin kendi ellerindedir. Cinsel terapistler, yalnızca destek verici ve yol göstericidir. Yani Nietzsche’nin de dediği gibi “Çaresizsiniz veya Çare Sizsiniz”.

Kızlık Zarının Alınması Vajinismus Tedavisinde Çare Olabilir mi?

Kızlık zarında gerçekten bir anatomik engel söz konusu ise bu tür cerrahi işlemler çok değerli olabilir. Ancak kızlık zarının alınması, zarın çıkartılması veya kesilmesi şeklindeki operasyonların çoğu gereksizdir. Kızlık zarında herhangi bir sorun olmadığı halde, kızlık zarının kesilerek çıkartılması da vajinismus tedavisi için çare değil çözümsüzlük, umutsuzluk ve karamsarlık olarak nitelendirilebilir. Bu tür ameliyatlar sonrasında başarı yakalanmazsa da çiftler için ayrı bir yıkım meydana gelir ve umutsuzluk büyüterek bir çığ halini alır.

Maalesef günümüzde tıp dünyasının yeterince çare olamadığı bu sorunu aşamayan, yanlış merkezlerde zamanlarını ve paralarını kaybeden pek çok çiftin son adresleri arasında şarlatan sahte hocalar ve din sömürücüleri bulunmaktadır. Bu tür büyü bozanlara, fal bakıcılara, cinci sahte hocalara başvuranlar arasında son derece eğitimli kişiler bile bulunmaktadır. Bu tuzağa düşmeden uzman merkezlere başvurmalısınız. Unutmayın; vajinismus yalnızca alanında uzman cinsel terapistler tarafından çözüme kavuşturulacak bir cinsel problemdir.

Vajinismusta Kesin Çözüm

Vajinismus tedavisi için kesin çözüm, modern ve bilimsel tedavi yöntemleridir. Bu nedenle tedaviye başlanmadan önce doğru tedavi merkezinin seçilmesi son derece önemlidir. Bunun için de sorunu yaşayan hastaların özellikle de internette detaylı bir araştırma yapmalarını önermekteyiz. Vajinismus hastası; bulduğu kurumu etraflıca incelemeli, forumlarda haklarındaki yorumları okumalı ve en önemlisi de vajinismus konusundaki başarı oranlarını bulmalıdır. Umudunuzu kaybetmemek ve daha büyük yıkımlara uğramamak adına bu cinsel sorunu yenmek için tedavi merkezi seçimini doğru yapmalısınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Valikonağı Caddesi, No:52/7 Nişantaşı, İstanbul

Kavaklıdere Mh. Tunus Cd.

Kavaklıdere Mh. Tunus Cd.

No:48/11 Çankaya, Ankara

Mail Adresi

Mail Adresi

suleyman@eserdag.com

Ücretsiz Danışma

Ücretsiz Danışma

Formu Doldur